זרקור על פרויקטים

Lone Walk

ממסע למציאות - מספרים עליה

קבוצת סטודנטים בהלל חיפה ובן גוריון חקרה, למדה וכתבה סיפורי עלייה של אנשים ונשים שעלו ארצה מכל קצוות תבל בין היתר מארה"ב, אתיופיה ובריה"מ לשעבר. בחלק התיאורטי הסטודנטים נחשפו לתכנים שעסקו בקהילות היהודיות ברחבי העולם, המציאות הישראלית, "הסיפור היהודי שלי" ועוד. בהמשך, הסטודנטים איתרו את המרואיינים, ערכו ותמללו את הראיונות. כאן ניתן לעיין בתוצרים: סרטונים, קטעי אודיו וראיונות כתובים.

פה ושם -

שאלות שתמיד רציתם לשאול סטודנטים עולים

הסרטון "פה ושם" נוצר בהשארת התכנית "סליחה על השאלה" של תאגיד השידור כאן, בכדי לספר סיפורים אמיתיים של עולים ולתת במה לפרטים הקטנים, הכואבים והמרגשים שהם נושאים עמם. הסרטון מציב מול המצלמה תשעה סטודנטים שעלו לישראל ממקומות שונים ומעמת אותם עם חוויות העלייה והקליטה בישראל דרך מגוון שאלות.


לנה טריפנוב, סטודנטית לרפואה באוניברסיטת ת"א, יצרה את הסרטון במסגרת תכנית קונקטורס בעקבות סיפור העלייה והקליטה האישי שלה. היוזמה נתמכה ע"י קרן ג'נסיס.

צילום, בימוי ועריכה: גרמן (עמיחי) יאנטיפוביץ'.

שלח את עמי.png

משחק "שלח את עמי!"

"שלח את עמי" הוא משחק שפותח ועוצב ע"י סטודנטים וצוות הלל ישראל ברוח חג הפסח. במהלך המשחק, נחשפים השחקנים למנהגים ומסורות של קהילות יהודיות בעולם דרך שאלות ומשימות. המשחק זמין להורדה בעברית, אנגלית ורוסית.

Zoom In: הקשר שלי לסיפור היהודי

הלל ישראל מתרגשים להציג מגוון רחב של פרספקטיבות, זהויות וסיפורים יהודיים דרך עדשת המצלמה. 

זום אין הינה תערוכת צילומים בהשראת הכותרת "הקשר שלי לסיפור היהודי". התערוכה מהווה סיום מרגש לתהליך קבוצתי בן ארבעה מפגשים בהם חקרו משתתפי התוכנית את הסיפור והזהות האישית שלהם ביחד ולחוד. התערוכה מציגה פסיפס של זהויות, קהילות, תפיסות ונקודות מבט. 

הפרויקט בשיתוף מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות והעדשה היהודית, מיסודו של ציון עוזרי.

מישקה הדובי עולה לישראל

הספר הוא יוזמתו של בר זימליס, סטודנט לשעבר, פעיל בהלל באוניברסיטת בן גוריון. היוזמה התקיימה במסגרת השתתפותו בתכנית "מסע בעקבות" של הלל ישראל במסגרתו סטודנטים ישראלים דוברי רוסית חוקרים את זהותם הישראלית-רוסית-יהודית.

הפרויקט בשיתוף קרן ג'נסיס.